Kırmızı Reishi Mantarı Zararları

 

 

Kanser Tedavisinde Kırmızı Reishi Mantarı Tehlikesi!

PC SPES isimli A.B.D. de gıda takviyesi ruhsatı ile prostat tedavisinde kullanılan bu ürün içeriğide 5 adet farklı madde bulunmaktadır.PC SPES içeriğinde bulunan ganoderma gibi maddelerin ilaç hammaddesi olması dolayısıyla iptal edilmiştir. . PCSPES ilaç içeriğindeki maddelerden bir tanesi Ganoderma’ dır.Bu Yüzden de FDA yasaklamıştır.Piyasadan toplatmıştır .
Herkes Bu ürün için hiç bir yan etkisi yok demektedir özellikle bu ürünü sağlıksız koşullarda üreten firmalara bakarsanız şifa olmadığı hiç bir hastalık yoktur.Bu kadar saçma sapan yalanlarla insanların son umutlarınıda sömürmektedirler.

Türkiyenin tıp alanına sayısız doktor ve bilim insanı yetiştiren HACETTEPE ÜNİVERTESİNİN saygın üyelerinden PROF.DR. İSMAİL ÇELİK açıklamasını aşagıda belirtmiştir ve mücadelesini vermektedir vermeyede devam edip bu umut tacirlerini yok edene kadar aralıksız devam edecektir.Bu bilim insanları hiç bişi bilmiyolar da siz umut tacirleri çok şey biliyorsunuz .
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi olduğu öne sürülen ”Ganoderma Lucidum (Reishi)” ya da ”Kırmızı Reishi” olarak bilinen mantarın, kemoterapi alan hastalarda kullanılmasının sakıncalı olduğu belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanı Kanser Epidemiyolojisi Bilim Uzmanı Prof. Dr. İsmail Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Kırmızı Reishi” mantarının, bağışıklık sistemi zayıflayan kanser hastalarınca kullanımının arttığını ancak ancak bunun tedavi açısından tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini söyledi.
Ganoderma Lucidum mantarının ”kadınlık hormonu” ve teratojen (ceninler üzerinde kanser yapıcı etki) olan dietilstilbestrol (DES) maddesini içerdiğini anlatan Çelik, ”Bu maddeler, önceleri prostat kanseri tedavisinde kullanılmıştır. Ancak 2002 yılında ilaç olarak kullanılması FDA tarafından yasaklanmıştır. Çünkü, piyasadan kaldırılan PC-SPES ilacının içinde de bu mantardaki maddeler bulunuyordu” dedi.

-”YAN ETKİSİ OLMADIĞI BİLGİSİ YANLIŞTIR”-

Çelik, Reishi mantarının kullanımına bağlı çeşitli ölüm vakaları olduğuna dikkati çekerek, ”Bunun kullanımına bağlı, karaciğer yetmezliği ve arkasından ölümle sonuçlanan vakalar tıbbi literatürde bildirilmiştir” dedi.
Bazı haberlerde Reishi’nin yan etkisinin olmadığı yönündeki bilginin ”kesinlikle yanlış” olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:
”Sık görülen yan etkileri, bulantı ve kusma (kemoterapi alanlarda önemli bir sorundur) ve ‘fare zehiri’ diye de bilinen ‘warfarin’ benzeri etki ile kanamaya yol açmasıdır.
Tedavi ile ilişkili en önemli sorunlardan bir diğeri de bu mantarın, daha önceden greyfurt suyunda da tanımlandığı şekilde karaciğer sitokrom enzimleri üzerinden etki ederek, kemoterapi veya beraberinde kullanılan bulantı önleyici ilaçların etkilerinin azalmasına neden olmasıdır.
Bulantı, kusmaya yol açması, kanama yan etkisi, kemoterapi ve diğer ilaçların etkilerini azaltma sorunları yüzünden özellikle kemoterapi ile beraber kullanılması, kemoterapiden önce ve/veya sonra alınması kesinlikle sakıncalıdır.” (AA)

Editör : JAPONYA dahil hiç bir ülkede bu mantara ilaç veya besin olarak hiç bir ruhsat verilmemiştir.Şifa olarak kabul eden herhangi bir ülke yoktur.Alınan bir ruhsat,belge de yoktur.Eğer var ise yayınlayın hep birlikte görelim.Gösterdikleri izin belgesi şifası ile ilgili değildir.Ambalaj yaptıkları yer ile ilgili aldıkları sıradan imalat belgeleridir.Bu MANTARI hiç bir zaman ilaç olarak satamazlar.

Not: Reishi mantarı FDA (A.B.D. İlaç ve Gıda Dairesi) göre tehlikeli ve öldürücüdür.

Bir Cevap Yazın

 1. sadece reishi mantarının yan etkisi yoktur ki mesela bazı hastalarda yumurta yemezler veya tereyağ yemezler
  o tür hastalarda reishi kullanmasınlar zaten başka çeşit hastalarda sözkonusu ürünleri kullanmıyorlar
  mesela sarımsak tansiyonumu çıkarıyo diye yemeyen hastalar var ona bakılırsa tansiyon insanı ölüme kadar götürebilir
  ben reishi mantarı kullandım yan etkisini görmedim hatta sperm sayısını artırıyor dolayasıyla spermleri çok insanında bağışıklığı artıyor

 2. merhaba ;

  bende 1 yıldır kırmızı reishi mantarı tüketiyorum. hiç bir yan etki görülmedi. hatta çok memnunum kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. orjinallerle çakmaları karıştırmayalım lütfen.hiç bir şeye ön yargılı yaklaşmayalım lütfen. kökten kurutacakmışsın ben faydasını görmüşüm o kadar konuşki boşşşş

 3. sacmalamayin reishi mantarinda bulunan insana faydali madde neyse bunu bilim adamlari ilac olarak uretirdi zaten ve ayrica bilim adamlarinin cogu tehlikeli diyor ve reishi mantarinin sizdeki etkilerinin placebo etkisi olmadigini nerden biliyorsunuz???? mantikli olmakta fayda var insan yediklerine dikkat ederse vucudu hergun yeni dogmus gibi olur tabi sigara alkol ve zararli kimyasallar zararli yiyecekler sekerli icicek ve beyaz un kizartilmis kirmizi etler tuketirseniz olacaklar bastan belli zaten..

 4. ben 1 yıldır yoğun dozda kullanıyorum ,eşim kullanıyor .hiçbir sorun yaşamadığımız gibi inanılmayacak yararlar sağladı.Onlarca değil yüzlerce kullanan ve dua eden insanlarıda bizzat gördüm ve konuştum.yan etkisini yaşadığını söyleyen tek bir insan duymadım.İzmitacıbadem hastanesinde kanserli hastalara bizzat doktor tavsiye ediyor.uludağ tıp fakültesi,bursa medikal,bursa şevket yılmaz hastanesinde tavsiye eden doktorlar tanıyorum.aşağıda vereceğim linkte onlarca uzman doktorun görüşleri var.bu yalan haberin bilimselolmadığını düşünüyorum.Yalan haber demek istemediğim için bu şekilde ifade ediyorumhttps://www.facebook.com/pages/K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-reishi-mantar%C4%B1/636875749704238

 5. ya bırakın insanları kandırmayı yeter artık hastalara müşteri gözü ile bakmaya alıştınız tabi hapları dayadınız kıytırıktan milleti bagımlı yaptınız en ufak agrı kesici bile vucudda inanılmaz etki yapıyor zarar verıyor eskıden hep antibiyotikleri verdini bize astm bronsıt olmayan kalmadı sımdı ıse boyle ganoderma mantarı gectı elımıze onuda menfaatlerınıze uymadıgı ters oldugu ıcın artık hasta sayısı azalacagı ıcın haplaar bagımlılık azalacagı ıcın ottan b. sebeblerle artık ılac yazamayacagınız ıcın boyle cakma seyler yapın kanserlı hucreye ne oluyor hucre olduruyorsun peki ne oluyor kotu sonuclar oluyor yarın o kanserlı hucre tekrar harekete gecerse ne olacak var mı garantı hayır tamam hucreyı öldurdun pekı arkaasına bı ılac bı etken madde versen de hucre yenılese vucuda saglam asker gırse de bagısıklık guclense olmaz mı ya bı dunya doktor bunu tavsıye ederken uc bes kısı neden boyle acıklama yapıyor pekı bınlerce bu ganoexcel urunlerını önerildigi sekıl de duzgunce zamanına uyarak kullanıp saglıklarına kavustugu vakıt onlarda memnunıyetını saf kalbelerınce dıle getırdıgı vakıt amacları ınsanları bılgılendırme maacında ıken onlar mı yalan soyluyor sız mı acaba bı düşünün pekı bu urunler kotu dandık saglam degıl pekı ben esım ve 11 aylık kızım neden hala yasıyoruz vucudumuzda herhangı bı sıkıntı neden yok tam tersı saclarımda dokulme yaglanma beyazlama durdu yuzumdekı sıvılce gecmeye basladı mıdemdekı gastırıt hastaıgı gecmeye basladı dıs agrı ve kanamalar gectı gozlerımde kı alerjık rahatsızlık sulanma gorme kaybu nenden gectı grıp oldugum vakıt ılac almadan sadece 2 gun 4 ganoderma kapsul aldıgımda eskısınden daha saglam oldum neden sızce yeter diye dusunuyorum bırakın artık bunu karalamayı en azından ganoexcel fırmasını kotulemeyın eger ürünleri düzenli kullanırsanız vucuda kımyasal sokmayı sigara içmeyi kımyasal sabunlar sampuanlar kullanmayı gazlı ıcecek zararlı abur cubur yemeyı bırakırsanız emın olun kı bunun faydasını görmemenız ımkansız yanı soyle dusunun arabanız dızel ıken sız sulu dızel koyarsanız ve olur enjektorler yakıt tankı ve fılıtreler ve yakıt pombası zarar gorur hanı ıkısıde sıvı ya heh aynı kapıya cıkar bu cunkı sadece dızel yakıt yanar su yanmaz oky mıdır sımdı

 6. Bakıyorumda hala gano excel firmasını sindiremiyen ve aynı zamanda Elinin altındaki bilgisayarlarda araştırmasını bilemeyen bir kaç kişi dünyaca tanınmış dev bir firma için sallıyor.
  ben 3 yıldır kullanıyorum ve bir çok iyiliğini gördüm ve inanın 100 üzerinde insanada aynen iyi olduğunu gördüm çünki ben tavsiye ettim ve gerçekten sonuç aldılar peki burada sallayan arkadaşlar sizin ne sonucunuz var yada hayatınızda kaç kişinin hayatını sağlık yada varlık yönünden değiştirme çabanız var kedi uzanamadığı ete mundar der dimi sizlerinde buradaki konuşmaları aynen öyle.
  bu ürünler gıda takviyesi ilaç değil bir kere bunu aklınızın kenarına yazın ikincisi hangi ilaçla hastalığınızdan %100 sonuç aldınız birde bunu yazın bence insanlar sabahları televizyonlarda bangır bangır doğal ürünlerden vitamin takviyelerini anlatmıyormu bunlarında şu hastalığa iyi gelir bu hastalığa iyi gelir denilmiyormu peki bunları neden hiçbir ilaç firması duymuyor ,ilaç yapmıyor bunları .
  uzun lafın kısası gano excel muhteşem ürünlere sahiptir milyonlarca sonuç vardır.
  buda kaliteli oldunun kanıtıdır.

 7. Ben kullanıyorum Tansiyon. Sinir sistemi sorunu B12 eksikliği çıktı

  • Şimdi kullanmıyorum hemde Altın paketten üye oldum.tavsiye etmem kullanmayın.Hayat Tehlikesi olişturabilir

   • Gano Excel firmasında Altın paket diye bi paket yok kardeş sen ilaçlarla bitkileri karıştırma insan gibi araştır bunun üzerinde büyük vebal var bizzat kendim ailem ve yakın arkadaşlarımdan birçok şifa sonucu aldım ve artık evimde ilaç diye bişe yok sadece gano excel ürünleri var bişeyin gerçekliğini savunun kafadan sallamayın araştırın her doktorun dediğine bakmayın sonuçta onlarda insan onlarda ön yargılı adam gibi adam olun.

 8. AYRICA A.B.D GİBİ ÜLKELER GELİPTE BİR MÜSLÜMAN ÜLKENİN(MALEZYA) ÇIKARDIĞI SAĞLIKLI BİR ÜRÜNÜ ÖVER Mİ TABİKİ KENDİ YAPTIĞI İLAÇLARI ÖVECEK AZCIK DÜŞÜNÜN GANO EXCEL ÜRÜNLERİ KULLANDIĞINIZ BÜTÜN İLAÇLARI ZAMANLA BIRAKTIRIYOR BURDAN KİM ZARAR EDİCEK? TABİKİ İLAÇ FİRMALARI Pubmed.com dan araştırın bakın ne kadar makale olmuş Dünya Reishi Mantarını farketti siz daha iftiralarla yalanla dolanla uğraşın azcık DÜŞÜNÜN.

 9. MENŞEİ MALEZYA OLAN GANO EXCEL ŞİRKETİNİN GANODERMA LUCİDUM KIRMIZI MANTARLI ÜRNLERİNİ BEN ÇOCUKLARIM EŞİM BİR BUÇUK SENEDİR KULLANIYORUZ ZERRE KADAR YAN ETKİSİ OLMADIĞI GİBİ BÜTÜN HASTALIKLARIMIZDANDA KURTULDUK ŞU AN ÇOK DAHA SAĞLIKLIYIZ. ( HA EGER ÇAKMA MERDİVEN ALTI ÜRETİMLERDEN BAHS EDİYORSANIZ BUNUDA BELİRTMELİSİNİZ…